شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

ترامپ: رهبر کره‌شمالی دیوانه‌ای است که از کشتن مردمش هراسی ندارد

 

دونالد ترامپ، رئیس دولت ایالات متحده آمریکا، در پاسخ به بیانیه کیم‌جونگ‌اون، رهبر کره‌شمالی، او را «مردی دیوانه» خواند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، ترامپ در حساب کاربری توئیتر خود، روز جمعه ۳۱ شهریورماه، نوشت: «کیم‌جونگ‌اون، رهبر کره‌شمالی، به‌وضوح یک دیوانه‌ای است که از گرسنگی و یا کشتن مردم کشورش هراسی ندارد». رئیس دولت ایالات متحده آمریکا،  در پاسخ به توهین‌ها و تهدیدهای رهبر کره‌شمالی نوشت: «خواهیم دید».

 

 

در نخستین ساعات روز جمعه، کیم‌جونگ‌اون نیزاز ترامپ به عنوان رهبری دیوانه نام برد و گفت که آمریکا به خاطر تهدیدهایش برای نابودی کره‌شمالی، بهایی سنگین پرداخت خواهد کرد.

براساس گزارش خبرگزاری رسمی کره‌شمالی، رهبر این کشور گفت: «ترامپ به من و مردم کشورم، در مقابل دیدگان مردم جهان توهین کرد و به وحشیانه‌ترین شکل، اعلام جنگ داد». او از سخنرانی ترامپ در سازمان ملل، با عنوان «مزخرفاتی بی‌ادبانه» یاد کرد.

دونالد ترامپ پیش از این نیز در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، کیم‌جونگ‌اون، رهبر کره‌شمالی را «مرد موشکی» نامیده و تهدید کرده بود که کره‌شمالی را با خاک یکسان خواهد کرد.

همچنین واشنگتن، روز پنج‌شنبه، ۳۰ شهریورماه، تحریم‌های شدیدتری را علیه کره‌شمالی اعمال کرد.

پس از آن که کره‌شمالی  بمبی هیدروژنی را روز یک‌شنبه ۱۲ شهریور آزمایش کرد، لحن گفت‌وگوی میان سران این دو کشور، بسیار تند بوده و نشان از تنش شدیدی دارد که درحال‌حاضر بر شبه‌جزیره کره حاکم است.

ری یونگ هو، وزیر امور خارجه کره‌شمالی نیز در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک، به خبرنگاران گفت که ممکن است پیونگ‌یانگ در پاسخ به اظهارات ترامپ، بمبی هیدروژنی را مورد آزمایش قرار دهد.

رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه ایالات متحده نیز روز جمعه ۳۱ شهریورماه، اذعان کرد که تنش‌های شدید با کره‌شمالی، چالش‌برانگیز است، ولی با وجود درگیری‌های سخت لفظی و تهدیدات موجود برای رویارویی نظامی،  تلاش‌های دیپلماتیک ادامه خواهد داشت.

تیلرسون در مصاحبه‌ای با شبکه «ای‌بی‌سی» گفت:«ما کاملاً به چالش کشیده شده‌ایم؛ ولی با این وجود، به تلاش‌های دیپلماتیک خود همچنان ادامه خواهیم داد». او همچنین افزود: «ما شدیدترین تحریم‌های ممکن را علیه کیم‌جونگ‌اون وضع کرده‌ایم؛ بنابراین خواهیم دید که او در مقابل تحریم‌ها و درخواست‌های جهان چگونه رفتار خواهد کرد».

به نظر می‌رسد تیلرسون در اظهارات اخیر خود، سعی در تعدیل جمله «خواهیم دید» ترامپ که در توئیتش نوشته بود، داشته است. 

 

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More