شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

رئیس‌جمهوری چین، ترامپ را به خودداری در برابر تحریکات کره‌شمالی دعوت کرد

 

شی جین پینگ، رئیس‌جمهوری چین طی تماس تلفنی با دونالد ترامپ رییس جمهوری ایالات متحده آمریکا، برضرورت یافتن راه‌حلی صلح آمیز برای اقدامات هسته‌ای کره ‌شمالی تاکید کرد. او از هر دو طرف خواست تا از بکارگیری رفتار و یا سخنانی که باعث افزایش تنش موجود در منطقه می‌شود جلوگیری کنند.

این نظرات در حالی بیان می‌شود که روز جمعه ۲۰ مرداد، دونالد ترامپ از آمادگی کامل نظامی آمریکا در برابر هرگونه تهدید احتمالی از سوی کره شمالی سخن گفت.

به گزارش رویترز، پنتاگون از رزمایش مشترک نظامی آمریکا و کره جنوبی مطابق با برنامه از پیش تعیین شده ظرف ۱۰ روز آینده خبر داد. مانوری که به گفته آنها اقدامی ضروری برای مبارزه با تحرکات کره‌شمالی است.

در این رزمایش ایالات متحده و کره جنوبی به صورت برنامه ریزی شده اقدام به تمرین نظامی مشترک خواهند کرد، اقدامی که برای ادامه مبارزه با کره شمالی آن را ضروری دانسته‌اند.

وزارت خارجه چین طی بیانیه‌ای اعلام کرد که «شی» دونالد ترامپ را به حل آرام و مسالمت آمیز موضوع هسته‌ای کره شمالی دعوت کرده است.

بر اساس این بیانیه «شی» گفت: «طرفین دعوی می‌بایست صبور بوده و از انجام هرگونه اقدام تحریک‌آمیزی که باعث افزایش تنش در شبه جزیره کره که می‌شود پرهیز کنند.»

همچنین بر اساس بیانیه منتشر شده توسط کاخ سفید، در این تماس تلفنی، «ترامپ» و«شی» بر ضرورت توقف رفتارهای تحریک‌آمیز کره شمالی، در قبال تلاش خود برای تثبیت شبه جزیره کره توافق کردند.

دراین بیانبه آمده است که ارتباط «ترامپ و شی» بسیار صمیمی بوده و امیدواریم این نزدیکی باعث یافتن راه حلی مسالمت‌آمیز برای مشکل کره شمالی باشد.

 

تازه چه خبر؟
گزارش‌های رسانه‌ای از مرگ شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در زندان تهران بزرگ خبر می‌دهند. منابع نزدیک به خانواده شاهین ناصری در گفت‌وگو با...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More