شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

کیم‌جونگ‌اون، با نمایندگان بلندپایه کره‌جنوبی دیدار کرد

 

خبرگزاری دولتی کره‌شمالی، روز سه‌شنبه ۱۵ اسفندماه، از دیدار کیم‌جونگ اون، رهبر کره‌شمالی با نمایندگان بلندپایه کره‌جنوبی در پیونگ‌یانگ و گفتگو در خصوص کاهش تنش در شبه جزیره کره خبر داد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، رهبر کره‌شمالی به گرمی از مقامات کره‌جنوبی که حامل نامه‌ای از سوی مون‌جائه‌این، نخست وزیر کره جنوبی بودند استقبال کرده است.

در گزارش این خبرگزاری کره‌شمالی آمده است که  محور اصلی این دیدار، در خصوص کاهش تنش‌های نظامی موجود در شبه‌جزیره کره بوده است.

هیئت اعزامی کره‌جنوبی تلاش دارد تا فضایی را جهت گفتگو میان ایالات متحده آمریکا و کره‌شمالی ایجاد کند.

براساس گزارش های منتشره، نخست وزیر کره‌جنوبی، در نامه ارسالی خود، کیم جونگ اون را به برگزاری اجلاسی با هدف کاهش تنش در شبه جزیره کره دعوت کرده و از سوی دیگر رهبر کره شمالی نیز، مون جائه این، نخست وزیر کره جنوبی را برای شرکت در نشستی مشابه به پیونگ یانگ دعوت کرده است.

در گزارش خبرگزاری کره‌شمالی آمده است که کیم‌جونگ‌اون به مقامات کره جنوبی گفته است که برگزاری المپیک زمستانی فضایی مناسب برای مصالحه، اتحاد و گفتگو میان دو کره را ایجاد کرده است.

کره جنوبی امیدوار بود که المپیک زمستانی پیونگ‌چانگ بتواند فضایی برای گفتگو میان واشنگتن و پیونگ‌یانگ برای کاهش تنش هسته‌ای موجود در این شبه‌جزیره که در حال حاضر امنتیت جهانی را تهدید می‌کند، ایجاد نماید.

مشاور امنیت ملی کره جنوبی، پیش از ترک پیونگ‌یانگ  گفت :«برنامه ما این است که به مذاکرات خود ادامه دهیم تا بتوانیم نه تنها راهی برای گفتگوهای میان دو کره ایجاد کنیم بلکه فضایی را برای گفتگو میان کره‌شمالی و جامعه‌جهانی و ایالات متحده ایجاد نماییم.»

با وجود آزمایشاتی که کره‌شمالی سال گذشته بر روی موشک‌های بالستیک قاره‌پیما انجام داد، بنظر می‌آید که کره‌جنوبی در راه رسیدن به هدف خود با چالش‌هایی فراوان و جدی روبرو باشد.

 

تازه چه خبر؟
گزارش‌های رسانه‌ای از مرگ شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در زندان تهران بزرگ خبر می‌دهند. منابع نزدیک به خانواده شاهین ناصری در گفت‌وگو با...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More