شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

استفاده بیش از ۳۰ میلیون کاربر تلگرام از فیلترشکن

 

محمود صادقی نماینده مجلس شورای اسلامی، از استفاده بیش از «۳۰ میلیون نفر» کاربر تلگرام از فیلترشکن در روزهایی که تلگرام و اینستاگرام از سوی مقامات مسدود شده بودند خبر داد.

محمود صادقی، روز دوشنبه ۲۸ اسفندماه، در حساب توئیتری‌اش با اشاره به جلسه غیرعلنی مجلس که به سخنرانی ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی، اختصاص داشت، نوشت: «در جلسه امروز مجلس، لاریجانی به نقل از گزارش وزیر ارتباطات به شورای عالی امنیت گفت چند روز که تلگرام فیلتر بود بیش از ۳۰ میلیون نفر از فیلترشکن استفاده کردند. یکی از نمایندگان هم علت عدم اقبال مردم به پیام‌رسان‌های داخلی را عدم اعتماد آنها به حفظ اطلاعات خصوصی کاربران دانست».

 

 

صادقی همچنین در توئیتی دیگر با اشاره به سخنان دبیر شورای عالی فضای مجازی نوشت: «گزارشش که تمام شد عبث بودن سیاست فیلترینگ برای همه مبرهن شد».

 

 

ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی، روز یکشنبه ۲۷ اسفندماه در یادداشتی نوشته بود  که ادامه فعالیت تلگرام در ایران «به صلاح نیست اما گزینه دیگری نیز در حال حاضر برای جایگزین کردن آن نداریم.

همزمان با اعتراضات مردمی که در دی ماه سال جاری به وقوع پیوست، کاربران فضای مجازی به مدت چند روز نتوانستند بدون فیلترشکن از تلگرام و اینستاگرام استفاده کنند.

فیلترکردن رسانه‌های مجازی از جمله تلگرام منجر به ضرر و زیان فراوانی به مشاغلی که در این فضا مشغول به فعالیت هستند وارد کرد.

همزمان با مسدود شدن فضای مجازی، رضا الفت‌نسب، دبیر انجمن صنفی کسب و کارهای اینترنتی در گفت‌و‌گویی اعلام کرد که ،مسأله کم شدن سرعت اینترنت و گاها قطع شدن آن باعث شده که  کسب و کارهای اینترنتی در شبکه‌های اجتماعی مورد هدف قرار بگیرد.

بر اساس اعلام مراجع معتبر، ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار فروشنده اینترنتی در ایران وجود دارد که ۵۰ هزار نفر از این افراد در تلگرام و ایسنتاگرام فعالند.

 

تازه چه خبر؟
گزارش‌های رسانه‌ای از مرگ شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در زندان تهران بزرگ خبر می‌دهند. منابع نزدیک به خانواده شاهین ناصری در گفت‌وگو با...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More