شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

اولین دیدار کروبی با یک فعال سیاسی پس از ۷سال

 

برای اولین بار بعد از هفت سال، هفته‌ گذشته اسماعیل دوستی، عضو حزب اعتماد ملی و شورای شهر چهارم تهران، موفق به دیدار مهدی کروبی در حصر خانگی شده است.

روز پنجشنبه ۲۷مهر، حسین کروبی در مصاحبه با وبسایت «انصاف نیوز»، اعلام کرد که اسماعیل دوستی، هفته گذشته با پدرش دیدار کرده است. وی گفت که این دیدار «یک دیدار عادی» بوده است.

پسر مهدی کروبی همچنین خبرداده که پانزده روز پیش اعضای کمیته‌‌ی رفع حصر در مجلس -آقایان حضرتی، کاظمی، حیدری و میرزایی-  نزد علی شمخانی رفته‌اند تا در مورد کارهای صورت گرفته در خصوص رفع حصر صحبت کنند.
وی افزود: آقای شمخانی گفته بود که یک سری اشخاص را هم انتخاب می‌کنند تا به ملاقات با آقای کروبی و موسوی بروند. در حال حاضر آقای دوستی با انتخاب خودشان به ملاقات آقای کروبی رفتند و امیدواریم طبق قولی که داده‌اند وضعیت آقای موسوی نیز تغییر کند.
«انصاف نیوز» در ادامه نوشته است که غیر از اسماعیل دوستی، معاون وزیر اطلاعات ایران نیز چندباری به دلیل در جریان قرار گرفتن وضعیت مهدی کروبی از نزدیک به دیدار ایشان رفته است و وزیر بهداشت هم به‌دلیل چندین عمل جراحی وی، هشت بار، با او ملاقات داشته است.
حسین کروبی درباره وضعیت سلامتی مهدی کروبی گفت از زمانی که در قلب پدرش باطری کار گذاشته‌اند، شرایط جسمی ‌او بهتر شده است.

مهدی کروبی ۱۹مرداد تحت عمل جراحی «پیس میکر، باطری قلب قلب» قرار گرفت.

حسین کروبی همچنین درباره وضعیت سلامتی مهدی کروبی نیز توضیح داد: از زمانی که در قلب ایشان باطری کار گذاشته‌اند شرایط جسمانی‌شان بهتر شده است.

در همین حال وبسایت کلمه گزارش داده که  فرزندان میرحسین موسوی در نامه خود به آیات عظام به شرح مختصری از وضعیت دشوار حصر خانگی پدر و مادر خود پرداخته و خواستار رفع حصر آنها شده‌اند.
آیت‌الله العظمی صانعی، مرجع تقلید مقیم قم، در واکنش به نامه دختران میرحسین موسوی و زهرا رهنورد، در یک تماس تلفنی با یکی از دختران، اظهار امیدواری کرده است که با آزادی میرحسین و رهنورد و کروبی، آسایش به محصوران و خانواده‌ آنها بازگردد.
به گزارش کلمه، آیت‌الله صانعی در گفت‌وگوی تلفنی با دختران میرحسین موسوی و زهرا رهنورد از جمله گفته است: «دعوا بر سر قدرت است و کسی حواسش به مردم و مشکلات آنها نیست.»

مهدی کروبی به همراه میرحسین موسوی و زهرا رهنورد، از رهبران معترض به نتایج انتخابات ۸۸، از بهمن ماه ۸۹ بدون تشکیل دادگاه و حکم قضائی در حصر خانگی هستند. در این سالها بسیاری از چهره‌های سیاسی و مدنی خواستار توقف حصر از این افراد شده اند. رفع حصر همچنین به‌عنوان یکی از مطالبه‌های اصلی بخشی از رأی‌دهندگان به حسن روحانی در دو انتخابات ۹۲ و ۹۶ بود. با این حال مقام‌های قوه قضاییه که بارها تاکید کرده‌اند تصمیم به حصر رهبران معترضان به نتیجه انتخابات ۸۸، مصوبه شورای‌عالی امنیت ملی است، از رفع حصر خودداری کرده‌اند. حسن روحانی به‌عنوان رئیس شورای امنیت ملی صدور چنین مصوبه‌ای را رد می‌کند و علیرغم وعده برای رفع حصر تاکنون اقدامی در این زمینه انجام نداده است.

تازه چه خبر؟
گزارش‌های رسانه‌ای از مرگ شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در زندان تهران بزرگ خبر می‌دهند. منابع نزدیک به خانواده شاهین ناصری در گفت‌وگو با...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More