شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

ذوالنور از دستگیری زن برادر روحانی در منزل یک رمال خبر داد 

مجتبی ذوالنور، نماینده‌ی قم و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، خطاب به حسن روحانی، رئیس‌جمهوری و یکی از نامزدهای انتخابات پیشِ رو گفت: «چرا باید زن برادر شما در منزل یک رمال که وصل به سرویس‌های جاسوسی بیگانه است، دستگیر شود!؟»

به گزارش خبرگزاری مهر، ذوالنور که در نطق میان دستور در جلسه‌ی علنی روز چهارشنبه، ۲۰ اردی‌بهشت‌ماه مجلس سخن می‌گفت، با اشاره به بخش‌هایی از سخنان روحانی در تبلیغات انتخاباتی و همچنین عملکرد اطرافیان رئیس‌جمهوری، او را مورد انتقاد قرار داد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تأکید بر ضرورت حفظ وحدت میان شیعه و سنی و با یادآوری سخن حسن روحانی در دومین مناظره‌ی نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری در مورد انتصاب یک زن سنی مذهب در مقام فرماندار، سخن او در مورد اعتراضات نسبت به این انتصاب را موهوم خواند و گفت: «چه کسی اعتراض کرد که چرا فرماندار زن اهل سنت منصوب کردید؟ چرا با ساختن موهومات، امنیت ملی و وحدت کشور را که نظام سلطه نیز می‌خواهد آن را از بین ببرد، خدشه‌دار می‌کنید!؟»

ذوالنور افزود: «آقای روحانی! اعدام‌هایی که حکم خدا بوده، زیر سؤال می‌برید؛ حافظه‌ی مردم فراموش نکرده که همین آقای روحانی فریاد می‌زد این‌ها را بیاورید در ملاءعام و در نمازجمعه‌ها اعدام کنید».

احتمالاً اشاره‌ی ذوالنور به سخنان ۱۸ اردی‌بهشت‌ماه حسن روحانی در یک همایش انتخاباتی در شهر همدان است. او گفته بود: «اردی‌بهشت ۹۶ هم مردم ایران یک‌بار دیگر اعلام می‌کنند آنهایی که در طول ۳۸ سال فقط اعدام و زندان بلد بودند، را قبول ندارند.»

پیش از این اما در سال ۱۳۵۹ روحانی خود گفته بود: «توطئه‌گرها را باید در نماز جمعه به دار بکشند.»  هم‌زمان با صحبت‌های روحانی در همدان، تصاویری در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد، از همین اظهارات روحانی که در جراید آن زمان چاپ شده بود.

 

روحانی دهه شصت

 

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به گفته‌های رئیس‌جمهور‌ی در رابطه با ماهواره، هدف آن گفته‌ها را جلب افکار و آراء برخی از مردم دانست و گفت: «حافظه‌ی مردم و مذاکرات مجلس فراموش نکرده است که در مجلس چهارم، هنگام نایب رئیسی شما، قانون ماهواره تصویب شد. فکر کردید مردم این را نمی دانند؟»

ذوالنور همچنین با انتقاد از سخنان روحانی در مورد نمایش شهرهای موشکی زیرزمینی گفت که آنها برای از بین بردن برجام نبود، بلکه «برای محو گراهایی بود که به دشمن داده شد». به گفته‌ی او، برجام یک سند ملی است و کسی نمی تواند آن را به هم بزند، اما براساس متن آن، « تحریم ۲۴۱ شرکت و شخصیت حقیقی و حقوقی که بسیاری از دانشگاه‌های ما را نیز در بر دارد، به مدت ۷ سال باقی خواهد ماند» و این‌طور نیست که همه‌ی تحریم‌های هسته‌ای با برجام  از بین رفته باشد.

این نماینده‌ی مجلس در بخش دیگری از نطق خود گفت: «آقای رئیس‌جمهور! چرا باید زن برادر شما در منزل یک رمال دستگیر شود و وقتی از حساب این رمال سؤال می‌شود که ۱۰ میلیارد تومان در حساب شما چه می‌کند، می‌گوید از سوی همسر فلان کس به من داده شده است. دست به این پول نزنید. وقتی هم دستگیر می‌شود، استاندار و دبیر شورای امنیت ملی اجازه نمی‌دهند روال قانونی جز چند ساعت طی شود. آن هم در مورد کسی که در کنار یک رمال وصل به سرویس‌های جاسوسی بیگانه دستگیر شده است.»

 

 

تازه چه خبر؟
گزارش‌های رسانه‌ای از مرگ شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در زندان تهران بزرگ خبر می‌دهند. منابع نزدیک به خانواده شاهین ناصری در گفت‌وگو با...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More