شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

شناسایی و دستگیری یک تیم تروریستی در اطراف تهران

حسین اشتری، فرمانده نیروی انتظامی اعلام کرد که روز شنبه ۲۰ خرداد، یک تیم تروریستی مرتبط با حملات اخیر، در اطراف تهران شناسایی و دستگیر شده است.
به گزارش خبرگزاری ایرنا، فرمانده نیروی انتظامی همچنین از همکاری مردم با نیروی انتظامی و سایر دستگاه‌های امنیتی در شناسایی ومعرفی ترویست‌ها خبرداد.
همزمان، احمد فاضلیان، رئیس کل دادگستری البرز، روز شنبه اعلام کرد که ۸ نفر از عوامل پشتیبانی حمله روز چهارشنبه گذشته تهران، در استان البرز دستگیر شده‌اند.
چهارشنبه هفته گذشته در دو حمله تروریستی جداگانه، ساختمان اداری مجلس شورای اسلامی و آرامگاه‌ آیت‌الله خمینی هدف تیراندازی پنج مهاجم انتحاری مسلح قرار گرفت که در نتیجه آن، ۱۷ تن کشته و ۴۶ نفر مجروح شدند. گروه «خلافت اسلامی»، داعش، مسؤولیت این حمله را برعهده گرفته است.
وزارت اطلاعات با افشای هویت و عکس ترویست‌ها اعلام کرده است که هر ۵ مهاجم، ایرانی بودند اما در خارج از ایران جذب گروه داعش شده بودند و قبلاً در حملاتی در رقه و موصل شرکت داشته‌اند.
یکی از مهاجمان انتحاری در آرامگاه آیت‌الله خمینی، قبل از اقدام مورد اصابت گلوله قرار گرفت و فرد انتحاری دیگر نیز خود را منفجر کرد. سه مهاجم به ساختمان اداری مجلس شورای اسلامی هم در جریان درگیری‌ها کشته شدند.
مراسم تشییع کشته‌شدگان حادثه تروریستی، چهارشنبه ۱۷ خرداد تهران روز جمعه در تهران با حضور جمعی از مقامات جمهوری اسلامی برگزار شد.

 

تازه چه خبر؟
گزارش‌های رسانه‌ای از مرگ شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در زندان تهران بزرگ خبر می‌دهند. منابع نزدیک به خانواده شاهین ناصری در گفت‌وگو با...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More