شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

عارف: بعضی‌ها پیروز که می شوند همه چیز یادشان می‌رود

 

صبح امروز پنجشنبه ۲۲ تیرماه، نشست هم‌اندیشی شورای‌عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان با منتخبان اصلاح‌طلب شوراهای سراسر کشور و با حضور چهره‌هایی چون محمدرضا عارف، عبدالواحد موسوی‌لاری، الهه کولایی، شهربانو امانی، مرتضی مبلغ، محمدرضا تابش،محسن هاشمی و احمد مسجدجامعی برگزارشد.

به گزارش ایلنا محمدرضا عارف، رئیس شورای‌عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در این نشست با بیان این‌که پیروزی حسن روحانی مدیون اصلاح‌طلبان است، افزود: «خواهش ما در آستانه تشکیل دولت دوازدهم همراهی و هماهنگی با فراکسیون امید است و هیچ سهم‌خواهی نخواهیم داشت»

 

محمد رضا عارف

 

او گفته است: «انتظارمان از روحانی این است با شورای‌عالی اصلاح‌طلبان مشورت کند.»
وی با بیان این‌که مردم با حضورشان نشان دادند به جریان اصلاحات اعتماد دارند، افزود: «بعضی‌ها پیروز می‌شوند یادشان می‌رود چه کسانی برایشان زحمت کشیدند و من این گله را دارم.»
او تاکید کرده انتخابات مهم بعدی اسفند ۹۸ (انتخابات مجلس) است و باید درست حرکت کنیم.

رییس شورای‌عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان تصریح کرد: «پیروزی ما در سال ۹۲ حاصل مدیریت بود؛ نه تدبیر و گفتمان اصلاحات، مردم آمدند تا مسیر اصلاحات را که در سال ۹۰ شروع شده بود، تأیید کنند.»
وی افزود: «در شورای‌عالی دو کار مهم پیش رو داشتیم؛ پیروزی در انتخابات سال ۹۶ و ادامه گفتمان اصلاحات که به اتفاق آرا آقای روحانی رأی آورد، نتیجه انتخابات اتفاقی نبود بلکه نتیجه شعار امید، آرامش و رونق اقتصادی بود.» این نماینده مجلس به انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی نیز اشاره کرد و گفت: «انتخابات مهم بعدی اسفند ۹۸ است و باید درست حرکت کنیم. خواهش ما از شورای استان‌ها تلاش برای حفظ انسجام است. این انسجام ما را به پیروزی می‌رساند. به شورای شهر هم توصیه می‌کنیم که به صورت ادواری این جلسات را ادامه دهیم.»

 

  • نباید کاری کنیم که مردم از این جریان ناامید شوند

عبدالواحد موسوی لاری

 

عبدالواحد موسوی لاری، نائب رئیس شورای‌عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان نیز در این نشست گفت: «تمایل مردم به جریان اصلاحات است، نباید کاری کنیم که مردم از این جریان ناامید شوند.» وی افزود: «اکثریت مردم، بالای ٦٠ درصد جریان اصلاحات را قبول کرده، البته افرادی داریم که یک پیام کوچک‌شان در جهت‌دهی مردم تاثیر دارد. مردم در جهت‌گیری‌های خود با اصلاحات مأنوس هستند. روش اعتدالی جریان نیست بلکه یک روش است که یا در جریان اصلاحات قرار می‌گیرید و یا در حریان اصولگرا فعالیت می‌کند.»

 

  • منافع شخصی و حزبی نباید به منافع جریان اصلاحات سایه بیندازد

علی شکوری‌راد، از دیگر چهره‌های اصلاح طلب و دبیرکل حزب اتحاد ملت ایران اسلامی نیز در این  نشست گفت: «باید مدافع اهداف اصلاح‌طلبان باشیم و منافع شخصی را باید کنار بگذاریم.»

«ما باید بدانیم بزرگ‌ترین سرمایه اصلاحات همین هم‌گرایی است که محوریت این هم‌گرایی محمد خاتمی است. باید بدانیم علم‌دار این گفتمان کیست، هرکسی که عمیقا به اصلاحات اعتقاد دارد باید در رأس محور قرار بگیرد.» دبیرکل حزب اتحاد ملت تصریح کرد: «اگر شورا‌ها را واگذار می‌کردیم، انتخابات ریاست جمهوری زیر سوال می‌رفت و اگر ریاست جمهوری را واگذار می‌کردیم شورا‌ها دیگر سودی نداشت.»
 

  • برای پیروزی در ۹۸ و ۱۴۰۰ اختلافات را کنار بزنیم

زهرا صدراعظم نوری، عضو هیأت رئیسه شورایعالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان نیز در این نشست گفت: «امروز اصلاحات در شرایطی است که از بیرون نمی‌توان به آن آسیب زد و امیدواریم با همکاری و روحیه تعامل، اختلافات را کنار بزنیم و شاهد ادامه روندی باشیم که از سال ۹۲ آغاز شد تا بتوانیم در سال ۹۸ و ۱۴۰۰ نیز شاهد پیروزی بزرگی باشیم.»
زهرا صدراعظم نوری با تاکید بر نقش سیدمحمد خاتمی در موفقیت اصلاح‌طلبان در انتخابات اخیر، ادامه داد: «در حال حاضرشاهد تعامل بیشتری میان اصلاح‌طلبان و توده مردم هستیم و در شورایعالی سیاستگذاری نیز با حضور آقای محمدرضا عارف و با همکاری همه توانستیم به نتایج خوبی برسیم.»
این عضو هیات رئیسه شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان همچنین تاکید کرد: «اصولگرایان فقط در یک استان رای مطلق آوردند و در ۱۸ استان اکثریت اعضای شورای شهر اصلاح‌طلبان هستند که در این شرایط شوراها در بدنه دولت با یکدیگر همراهند و می‌توانیم بیش از پیش به مردم خدمت کنیم.»

تازه چه خبر؟
گزارش‌های رسانه‌ای از مرگ شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در زندان تهران بزرگ خبر می‌دهند. منابع نزدیک به خانواده شاهین ناصری در گفت‌وگو با...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More