شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

ادیب زاده: احضار تاج به دادگاه برای انحراف افکار عمومی است

 

ایرج ادیب زاده، روزنامه نگار و مفسر ورزشی با بیان اینکه احضار مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال به دادگاه به خاطر حضور مسعود شجاعی در تیم ملی یک خیمه شب‌ بازی تمام عیار است، گفت:«مسئولان قوه قضاییه باید به جای این کار جلوی فساد فزاینده در فوتبال ایران را بگیرند».

درچند روز اخیر برخی از خبرگزاری‌های ایران خبر از احضار مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال به دادگاه به دلیل حضور دوباره مسعود شجاعی درتیم ملی ایران خبر دادند.

از سوی دیگر، منابع نزدیک به فدراسیون فوتبال با تکذیب این مطلب اعلام کردند که رئیس فدراسیون فوتبال در این خصوص احضاره‌ای از دادگاه دریافت نکرده است.

برای آگاهی بیشتر از این موضوع و چرایی احضار رئیس فدراسیون فوتبال به دادگاه، بخش ورزشی وبسایت ایران اینترنشنال،روز پنج‌شنبه، سی‌ام فروردین با ایرج ادیب زاده، روزنامه نگار و مفسر ورزشی ساکن پاریس گفتگویی اختصاصی داشته و نظر او را پیرامون این موضوع جویا شده است.

ادیب زاده در آغاز این گفت‌وگو احضار مهدی تاج به دادگاه را یک خیمه شب بازی تمام عیار عنوان کرد و گفت:«قوه قضاییه به جای اینکه به فسادهای بی شمار در فدراسیون فوتبال رسیدگی کرده و عوامل آن را احضار کند رئیس فدراسیون را به دادگاه فرامی خواند تا او را به خاطر دعوت مسعود شجاعی به تیم ملی بازخواست کند. مگر کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران جرمی مرتکب شده که نباید به تیم ملی دعوت شود. شجاعی تحت قرارداد با باشگاه یونانی بود و می‌بایست به قرارداد حرفه ای خود عمل می‌کرد و او نمی‌توانست تیم پانیونیوس را مقابل مکابی اسرائیل همراهی نکند و درضمن این موضوع برای چندماه پیش است و مدت زمان زیادی از آن گذشته است، اما سران نظام اسلامی به دلیل مشکلاتی که با عقاید این بازیکن و اظهارنظرهای او درباره موضوعاتی مانند ورود زنان به ورزشگاه‌ها، حمایت از زنان بی سرپرست و مبارزه با دلالی در فوتبال دارند هر چند وقت یکبار مسئله همراهی او با تیم پانیونیوس برابر مکابی اسرائیل را مطرح می کنند».

وی افزود:«فساد در لایه‌های مختلف فدراسیون فوتبال نفوذ کرده است. از قراردادهای نجومی با اسپانسر محیطی رقابت‌های لیگ برتر که رقم‌های میلیاردی در آن جابجا شده و کسی نیست به آن رسیدگی کند تا بحث قرارداد با سامانه ۹۰۹۰ به عنوان اسپانسر تیم ملی، قرارداد شرم آور با شرکت آدیداس برای فراهم کردن البسه تیم ملی در جام جهانی، پرداخت رشوه به مدیران این فدراسیون و دریافت میلیون‌ها تومان توسط حجت الاسلام علی علیپور در معاونت فرهنگی فدراسیون فوتبال، تنها بخشی از فساد فزاینده دراین فدراسیون است که بدنه اصلی این رشته پرطرفدار در کشور را آلوده کرده است، اما در عین ناباوری می بینیم که قوه قضاییه به جای رسیدگی به این موضوعات مهم، رئیس فدراسیون فوتبال را به خاطر حضور مسعود شجاعی در تیم ملی به دادگاه احضار می کند تا افکار عمومی را از حقایقی که پیرامون فوتبال کشور می گذرد گمراه کند».

این روزنامه نگار ساکن پاریس در ادامه با بیان اینکه سران نظام جمهوری اسلامی ایران هنوز به دنبال شعار خود درخصوص نابودی اسرائیل هستند، اظهار داشت:«برای این نظام، ورزش جایگاهی ندارد و اصلا مهم نیست. همین چند روز گذشته رسول خادم از شورای عالی امنیت ملی خواست که تا دیر نشده به موضوع رویارویی ورزشکاران ایران با حریفان اسرائیلی ورود کند والا ورزش و کشتی کشور با خطر تعلیق روبرو هستند، اما مگر برای این رژیم تعلیق ورزش ایران مهم است. آن‌ها هنوز به دنبال شعار نابودی اسرائیل هستند و به ورزشکاران ایرانی اجازه مسابقه با حریفان اسرائیلی را نمی دهند چون اگر چنین اتفاقی بیفتد گفته می شود که از اصول خود عقب نشینی کرده اند».

ادیب زاده تصریح کرد:«درحالیکه مسؤولان نظام جمهوری اسلامی به دلیل حمایت از مردم فلسطین اجازه رویارویی ورزشکاران ایران با حریفان اسرائیلی را نمی‌دهند، اما خود  ورزشکاران فلسطینی در تیم‌های اسرائیلی حضور دارند و تیم‌های فلسطینی و اسرائیلی با هم مسابقه می‌دهند و حتی کمپ‌های مشترک بایکدیگر برپا می‌کنند و آنگاه ورزشکاران ایرانی باید به دلیل یک شعار توخالی و عدم دوراندیشی سران کشور درخطر محرومیت و جریمه قرارگیرند».

او ادامه داد:« وقتی بدنه قوه قضاییه مملو از فساد است و میلیاردها تومان توسط مافیای این قوه به تاراج رفته شما چه انتظاری از مبارزه با فساد در دستگاه قضا دارید؟ محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور سابق ایران بارها قوه قضاییه و مسؤولان آن را به فساد فزاینده و دریافت رشوه‌های کلان متهم کرده است و خواستار رسیدگی به این موضوع شده حال شما انتظار دارید قوه قضاییه با فساد در فوتبال ایران مبارزه کند؟.

ادیب زاده در پایان گفت:«تنها تیمی که درجام جهانی لباس‌های خود را خریداری می‌کند تیم ملی ایران است. تیم نخست آسیا باید برای لباس خود در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه پول پرداخت کند، چرا؟ خیلی از تیم‌های حاضر دراین دوره از بازی‌ها بابت پوشیدن لباس از برندهای بزرگ پول دریافت می‌کنند و این کمپانی‌ها اسپانسر تیم‌های ملی فوتبال در دنیا هستند، اما با کمال تاسف باید گفت که به دلیل مدیریت ضعیف و فساد در فوتبال ایران، تیم ملی باید بابت لباس بازیکنانش پول به کمپانی آدیداس پرداخت کند. این حقایق امروز ایران است. شرکت‌های بزرگ خارجی به دلیل تحریم‌ها و مسائلی از این دست دوست ندارند با ایران همکاری کنند و ضرر هنگفت این موضوع را باید مردم و علاقمندان فوتبال ایران پرداخت کنند».

تازه چه خبر؟
بنا بر اطلاعات رسیده به ایران اینترنشنال، شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در زندان تهران بزرگ جان باخته است. منابع نزدیک به خانواده شاهین...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More