شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

آبگرفتگی دوباره خیابان‌های اهواز و ورود فاضلاب به خیابان‌ها

 

بارش شدید باران در اهواز بار دیگر باعث آبگرفتگی خیابان‌های این شهر شد و تردد شهروندان و خودروها را با مشکل روبه‌رو کرد. در همین حال خبرگزاری ایرنا از ورود فاضلاب به خیابان‌ها خبر داد.

فیلم‌هایی هم در رسانه‌های اجتماعی از آبگرفتگی شدید خیابان‌های اهواز منتشر شده است.

محمد سبزه‌زاری، مدیر کل هواشناسی خوزستان، اعلام کرد که در روزهای جمعه و شنبه در شهرهای این استان بارش شدید باران همراه با رعدوبرق، وزش باد متوسط و گاهی تندباد لحظه‌ای رخ خواهد داد.

 

 

بارندگی شدید دو هفته پیش در اهواز نیز موجب آبگرفتگی وسیع خیابان‌ها و معابر عمومی شده بود.

خبرگزاری ایرنا در گزارشی درباره آبگرفتگی روز پنجشنبه نوشت که نبود شبکه جمع‌آوری آب‌های سطحی و فرسودگی شبکه فاضلاب باعث پس‌زدگی فاضلاب در خیابان‌های اهواز شده است.

باشگاه خبرنگاران جوان درباره بارندگی دو هفته پیش نوشته بود که در برخی مناطق اهواز «ترکیبی از آب و فاضلاب» جاری است.

قاسم تقی‌زاده خامسی، معاون آب و آبفای وزارت نیرو، پیش از این گفته بود که آبگرفتگی ایجاد شده در برخی شهرهای استان خوزستان، به ویژه شهر اهواز، ناشی از نبود سیستم تخلیه آب‌های سطحی است.

مجتبی یوسفی، نماینده اهواز در مجلس هم خواستار پاسخگویی مقامات استان خوزستان به دلیل کوتاهی در تکمیل شبکه‌های جمع آوری آب های سطحی و فاضلاب در این استان شده بود.

به گفته یوسفی، در سال ۸۵ بانک جهانی مبلغ ۱۴۹ میلیون دلار و ۱۲۷ میلیون دلار وام به ترتیب برای حل مشکل فاضلاب اهواز و شیراز اختصاص داد. مشکل شیراز حل شد اما در خوزستان اتفاقی نیفتاد.

او تاکید کرده بود: «مدیران استانی باید پاسخگو باشند که این مبلغ چه شده و چرا مشکل جمع‌آوری آب‌های سطحی در استان خوزستان و اهواز برطرف نشده است.»

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More