شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

اختصاصی: وضعیت نامناسب سلامتی زینب جلالیان در زندان کرمان

 

خواهر زینب جلالیان در مصاحبه با ایران اینترنشنال خبر داد او در انفرادی زندان کرمان به سر می‌برد و وضع سلامتی‌اش مناسب نیست.

دنیز جلالیان روز جمعه ۱۰ مرداد به ایران اینترنشنال گفت که خواهرش روز گذشته تماس گرفته و گفته که در سلول انفرادی در زندان کرمان نگهداری می شود.

به گفته دنیز جلالیان، دو مامور در کنار خواهرش بودند و اجازه نمی دادند که او به زبان کردی صحبت کند. همچنین به او اجازه داده نمی‌شده به سوالات خانواده پاسخ دهد و یا موضوعاتی که تمایل دارد را بیان کند.

 

 

زینب جلالیان به خانواده خود اطلاع داده که به اعتصاب غذایش پایان داده است. دنیز جلالیان گفت که وضعیت جسمانی خواهرش مناسب نبوده و به سختی نفس می‌کشیده و معلوم بوده که بیماری‌اش تشدید شده است.

این زندانی سیاسی در اردیبهشت‌ماه از زندان خوی به ارومیه و کرمانشاه و در نهایت به زندان قرچک منتقل شد.

او از روز شنبە ٣١ خرداد همراه با سکینە پروانە، دیگر زندانی محبوس در زندان قرچک ورامین، اعتصاب غذای خود را آغاز کرد و در ششمین روز اعتصاب به زندان کرمان منتقل شد.

در همین حال خواهر زینب جلالیان گفت که او در زندان قرچک به کرونا مبتلا شده بود اما مورد  رسیدگی پزشکی قرار نگرفته و در یک اتاق با چند زندانی دیگر نگهداری شده بود.

زینب جلالیان، اسفند ۱۳۸۶ در کرمانشاه بازداشت و به «اقدام علیه امنیت ملی» و «محاربه» از طریق عضویت در حزب «حیات آزاد کردستان» (پژاک) متهم شد. او ابتدا به اعدام محکوم شده بود اما این حکم به حبس ابد تغییر یافت.

جلالیان در زندان به بیماری‌های متعددی از جمله اختلال در بینایی، ناخنک چشم و برفک دهان مبتلا شده است.

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More