شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

برادر قاضی منصوری: موضوع خودکشی را صد در صد رد می‌کنیم

 

برادر غلامرضا منصوری، قاضی متهم در پرونده اکبر طبری، اعلام کرد که رومانی پیش از این دلیل مرگ برادرش را «قتلی شتاب‌زده همراه با خشونت» اعلام کرده بود.

او روز شنبه ۱۵ شهریور در مصاحبه با پایگاه خبری مدارا گفت که مقامات رومانی ابتدا دلیل مرگ برادرش را خودکشی ذکر کرده، اما پس از کالبدشکافی نظریه خودکشی را رد کرده و گفته بودند « قتلی شتاب‌زده همراه با خشونت» رخ داده است.

برادر غلامرضا منصوری توضیح بیشتری در اینباره نداد و اعلام نکرد که این سخنان را کدام یک از مقام‌های رومانی و خطاب به چه کسانی بیان کرده‌اند.

او موضوع خودکشی برادرش را «صد درصد مردود» دانست و ادامه دادکه رومانی با اعلام موضوع خودکشی«کم‌هزینه‌ترین راه» را انتخاب کرده است.

برادر غلامرضا منصوری همچنین افزود که او پیش از مرگ به سفارت ایران در رومانی رفته و دو روز در سفارت بود و گفته بود که سفارت «کارشکنی» کرده ورود او به سفارت و اعلام آمادگی برای برگشت به ایران را سفیر «به مسئولان اطلاع نداده و عنوان کرده بود که آخر هفته است و ما روز شنبه اطلاع می‌دهیم».

برادر غلامرضا منصوری پیش از این نیز احتمال خودکشی برادرش را رد کرده بود. در مصاحبه‌های منتشرشده در رسانه‌های ایران به نقل از برادر غلامرضا منصوری، نام او اعلام نشده است.

 

 

دستگاه قضایی رومانی روز جمعه اعلام کرد که غلامرضا منصوری با پرتاب خود از طبقه پنجم هتل محل اقامتش، خودکشی کرده و پرونده بسته شده است.

منصوری در ایران به اتهام دریافت ۵۰۰ هزار یورو رشوه در پرونده ویلاهای کلاک در لواسان، تحت پیگرد قضایی قرار داشت و قرار بود رومانی درخواست تهران برای بازگرداندن او را بررسی کند.

منصوری همچنین قاضی پرونده‌هایی چون سعید حنایی، بازداشت جمعی روزنامه‌نگاران و توقیف روزنامه‌ شرق، دختران خیابان انقلاب و پرونده مهدی هاشمی، فرزند اکبر هاشمی رفسنجانی بود و از سوی گروه‌ها و سازمان‌های حقوق بشری در اروپا به نقض حقوق بشر متهم شد.

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More