شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

علیزاده طباطبایی، وکیل پرونده: همراهی یک زن با قاضی منصوری صحت دارد

محمود علیزاده طباطبایی، وکیل خانواده غلامرضا منصوری، مقام سابق قوه قضاییه که خردادماه خبر درگذشتش در بخارست منتشر شد، ضمن تایید همراهی یک زن با او گفت نام این فرد برای کسب اطلاع بیشتر در لایحه عنوان شده است.

علیزاده طباطبایی، وکیل دادگستری، روز چهارشنبه ۱۷ دی‌ماه همچنین گزارش‌ها مبنی بر همراهی یک زن با منصوری را به صورت «۱۰۰ درصدی» تایید کرد و گفت: «در این لایحه اسم این خانم ذکر شده است تا از ایشان نیز کسب اطلاع شود.»

او این پرونده را دارای «ابهامات زیاد» دانست و اشاره کرد: «حتی اموال و اجناسی که همراه قاضی منصوری بوده به دست خانواده نرسیده است.»

او در همین زمینه به خبرگزاری ایلنا گفت: «از بازپرسی به ما گفته شد که اموال را به وزارت امور خارجه تحویل داده‌اند،‌ در صورتی که به وزارت امور خارجه مراجعه کردیم و گفتند به آن‌ها تحویل داده نشده است.»

طباطبایی به پیگیری موضوع از طریق رومانی اشاره و اضافه کرد: «قرار بود ملاقاتی با سفیر رومانی در تهران داشته باشیم که اعلام شد سفیر تغییر خواهد کرد و باید با سفیر جدید ملاقات داشته باشیم.»

ابهامات خانواده و وکیل قاضی منصوری درباره نحوه مرگ او در حالی همچنان ادامه دارد که رومانی اعلام کرده غلامرضا منصوری با پرتاب خود از طبقه پنجم هتل محل اقامتش، خودکشی کرده است.

وکیل و برادر منصوری در این زمینه اشاره کرده‌اند که براساس شواهد تا چند ساعت قبل از حادثه، روحیه او متناسب با کسی که قصد خودکشی داشته نبوده است.

برادر غلامرضا منصوری اعلام کرد رومانی پیش از این دلیل مرگ برادرش را «قتلی شتاب‌زده همراه با خشونت» اعلام کرده بود.

منصوری از جمله مقام‌های قضایی بود که نامش در پرونده فساد اکبر طبری،‌ معاون سابق قوه قضاییه، نیز به عنوان متهم مورد اشاره قرار گرفت. او به اتهام دریافت ۵۰۰ هزار یورو رشوه در پرونده ویلاهای کلارک در لواسان، تحت پیگرد قضایی قرار داشت.

این بازپرس و قاضی پیشین قوه قضاییه در پرونده‌هایی از جمله بازداشت جمعی روزنامه‌نگاران، توقیف رسانه‌ها و ‌دختران خیابان انقلاب نقش داشته است.

پس از آن‌که خبر سقوط این قاضی پیشین ۵۲ ساله جمهوری اسلامی در خردادماه از سوی پلیس رومانی منتشر شد، جسد او با پیگیری تهران به ایران بازگشت و مردادماه در مشهد دفن شد.

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More