شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

برکناری معاون خدمات شهری شهرداری منطقه ۶ تهران و چند مقام دیگر پس از سوء استفاده در تزریق واکسن 

 

شهرداری تهران اعلام کرد که معاون خدمات شهری شهرداری منطقه ۶ و رییس یک اداره این شهرداری پس از گزارش درباره سوء استفاده در تزریق واکسن کرونا برکنار شده‌اند.

در اطلاعیه شهرداری تهران اعلام شده که یک نفر از مسئولان نواحی اقدام به تزریق واکسن از سهمیه  پاکبانان کرده بود که «به همراه سه نفر از همکاران ذیربط در ناحیه از سمت‌های خود عزل شدند».

شهرداری تهران به سمت این سه نفر و همچنین سمت دقیق فردی که واکسن تزریق کرده، اشاره نکرده است.

بر اساس این اطلاعیه همچنین «معاون و رییس خدمات شهری منطقه به دلیل اهمال در نظارت و عدم رعایت پروتکل‌ها عزل و به مراجع نظارتی معرفی شدند».

در گزارش‌ها اعلام شده بود که  بیش از ۷۰ نفر از کارکنان شهرداری منطقه ۶ تهران اقدام به تزریق سهمیه پاکبانان به خود کرده‌اند. 

وب‌سایت رویداد۲۴ گزارش داده بود که بر طبق اسنادی که به دست آورده، «برخی از کارمندان زن و مرد شهرداری منطقه ۶ تهران به عنوان پاکبان معرفی شده و در لیست دریافت واکسن قرار گرفتند».

با این حال در اطلاعیه شهرداری تهران اشاره‌ای به تزریق واکسن به کارمندان نشده و تنها به تزریق واکسن به یک مدیر اشاره شده است. ساعتی پس از انتشار این اطلاعیه غلامحسین محمدی گفت کسانی که «خارج از سرویس واکسن تزریق کرده بودند به مراجع نظارتی معرفی شدند». او در عین حال نگفت که چند نفر در مجموع واکسن تزریق کرده‌اند.

محمدی افزود که تنها یک نفر از مسئولان نواحی واکسن تزریق کرده و به جز آن به هیچ یک از مدیران شهرداری تا رده۴  مدیریتی واکسن تزریق نشده است.

سوء استفاده از سهمیه واکسن پاکبانان اولین بار از سوی شکرالله سلمان‌زاده، رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان، علنی شد.

پس از آن نیز گزارش‌هایی از سوء استفاده مقامات از سهمیه واکسن پاکبانان در علی آبادکتول، اسفراین و اهواز منتشر شد.

سعید نمکی، وزیر بهداشت، در مورد سوءاستفاده از سهمیه پاکبانان آبادان، دستور برکناری رییس شبکه بهداشت این شهر را صادر کرد اما در موارد دیگر گزارشی از اقدامات وزارت بهداشت منتشر نشده است.

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More