شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

درخواست ۲۰۰ استاد و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز: اجرای فوری دو هفته قرنطینه کامل در استان فارس

بیش از ۲۰۰ نفر از استادان دانشگاه و اعضای هیات علمی علوم پزشکی شیراز در نامه‌ای به عنایت‌الله رحیمی استاندار فارس، با اشاره به افزایش روز افزون شمار بیماران و جان‌باختگان کرونا، خواهان اجرای فوری و هرچه سریعتر حداقل دو هفته قرنطینه کامل و ممنوعیت رفت و آمد در این استان شدند.

این نامه درحالی منتشر شد که روز یک‌شنبه یازدهم آبان شمار رسمی جان‌باختگان روزانه کرونا در ایران از ۴۳۴ نفر گذشت و علی اکبری، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز از جان‌باختن ۲۵ بیمار مبتلا به کرونا طی بیست و چهار ساعت گذشته در استان فارس خبر داد.

بیش از ۲۰۰ نفر از استادان دانشگاه و اعضای هیات علمی علوم پزشکی شیراز در نامه خود با اشاره به توصیه سازمان بهداشت جهانی مبنی بر اعمال محدودیت‌های شدید برای ۲ تا ۴ هفته و اعمال محدودیت به صورت دوره‌ای، تاکید کردند که اجرای این پیشنهادها می‌تواند ضمن جلوگیری از فشار غیر قابل تحمل بر بیمارستان‌ها و کادر سلامت، از مشکلات اقتصادی شدید ناشی از اعمال محدویت‌ها نیز تا حدودی بکاهد.

نویسندگان این نامه بر ضرورت اجرای «حداقل دو هفته قرنطینه کامل و ممنوعیت رفت‌وآمد مگر در موارد ضروری در استان فارس» تاکید کردند و خطاب به استاندار نوشتند: «مصرانه درخواست می‌کنیم هرچه سریع‌تر نسبت به اتخاذ تصمیمات در این زمینه اقدام کنید.»

استادان دانشگاه علوم پزشکی شیراز در نامه‌ خود به استاندار فارس، از تکمیل ظرفیت بیمارستان‌ها در این استان خبر دادند و گفتند که با وجود شمار روزافزون مبتلایان و مرگ و میر ناشی از کرونا، ظرفیت بستری بیماران کرونا در بیمارستان‌ها و بخش‌های مراقبت ویژه در استان فارس تکمیل شده است و بستری بیماران جدید با تاخیر مواجه شده است.

نامه ۲۰۰ استاد دانشگاه علوم پزشکی شیراز برای «قرنطینه کامل» و فوری استان فارس درحالی منتشر شده است که ستاد ملی مقابله با کرونا از ساعت ۱۲ روز دوشنبه دوازدهم آبان‌ در ۲۵ مرکز استان ایران محدودیت رفت و آمد را به اجرا گذاشته است اما این ستاد از ابتدای شیوع کرونا تاکنون با «قرنطینه» هیچ شهر و استانی در ایران موافقت نکرده است.

عبدالحسین روح‌الامینی، رییس کمیته سلامت مجمع نمایندگان استان تهران روز یک‌شنبه تاکید کرد که «با مسکن‌های مقطعی نمی‌توان از این بحران عبور کرد؛ زیرا تعطیلی و محدودیت‌های موقت هفته‌های گذشته و محدودیت‌هایی که به‌تازگی وضع شده‌است، هیچ‌کدام بدون در نظر گرفتن یک بسته و شرایط کلی فایده‌ای نخواهد داشت و تنها مسکن‌هایی است که شاید لازمه بحران این روزها باشد اما قطعا کافی نیست».

او همچنین گفت که  پیشنهاد تعطیلی دو هفته‌ای تهران مدت‌هاست آماده بررسی شده و مسئولان تهران مثل استاندار، روسای دانشگاه‌های علوم‌پزشکی، شورای شهر و شهرداری از مدت‌ها پیش آن با هدف جلوگیری از افزایش آمار فاجعه‌بار مبتلایان به کرونا، به ستاد ملی کرونا ارائه داده‌اند.

 رییس کمیته سلامت مجمع نمایندگان استان تهران تاکید کرد که در این طرح « تمام ملاحظات اقتصادی، اجتماعی و امنیتی کشور نیز در آن دیده شده‌ است» اما ستاد ملی مقابله با کرونا تاکنون با آن موافقت نکرده است و باید از این ستاد پرسید چرا چنین پیشنهاد کارشناسی‌شده‌ای را اجرایی نمی‌کنند.

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More