شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

سخنگوی قوه‌قضاییه: دادگاه نجفی شنبه ۲۳ تیرماه برگزار می‌شود

غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه‌قضاییه، اعلام کرد نخستین دادگاه رسیدگی به پرونده محمدعلی نجفی، شهردار پیشین تهران، دوشنبه ۲۳ تیرماه برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم،‌ اسماعیلی چهارشنبه ۱۲ تیرماه گفت این جلسه محاکمه به‌صورت علنی و در دادگاه کیفری یک استان تهران برگزار می‌شود.

او دیروز در یک نشست خبری در همین مورد از اتمام مهلت رسیدگی به ایرادات وکلا به پرونده، پیش از دادگاه، خبر داده بود.

نجفی متهم است روز پنجشنبه هفتم خردادماه میترا استاد، همسر خود را با شلیک گلوله در منزل شخصی او به قتل رسانده است.

 

ادامه برگزاری دادگاه فعالان محیط‌زیست

سخنگوی قوه قضاییه همچنین با اشاره به پرونده فعالان محیط‌زیست گفت: «این پرونده در دادگاه است و برخی از جلسات دادگاه برگزار شده است.»

به گفته او در این دادگاه‌ها مقرر شد که مراجع امنیتی و اطلاعاتی تحقیقات تکمیلی‌ را به دادگاه ارایه دهند. اسماعیلی گفت با دریافت این نظر مراجع امنیتی، دادگاه‌ها ادامه خواهد یافت.

کمتر از دو سال پیش، در زمستان سال ۹۶ تعدادی از فعالان محیط‌زیست ایران به دلایل نامعلوم بازداشت شدند. آن‌ها با اتهامات امنیتی مواجه شده و برخی نیز به «افساد فی‌الارض» متهم شده‌اند.

 سام رجبی، میرحسین خالقی، هومن جوکار، طاهر قدیریان، نیلوفر بیانی، سپیده کاشانی، مراد طاهباز و عبدالرضا کوهپایه از جمله این افراد هستند.

 پس از بازداشت این فعالان مدنی، خانواده‌های این افراد، شخصیت‌ها و سازمان‌های داخلی و بین‌‌المللی با ارسال نامه‌هایی به مقام‌های قضایی و دولتی جمهوری اسلامی خواستار آزادی این افراد شده‌اند.

 

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More