شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

مخالفان FATF با پلاکاردهای اعتراضی مقابل مجلس تجمع کردند

 

گروهی از مخالفان لایحه الحاق ایران به کنوانسیون بین‌المللی مقابله با تامین مالی تروریسم (‌CFT) صبح امروز مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

آنها در پلاکاردهایشان تصویب این لایحه را «خیانت به آرمان‌های انقلاب»، «موجب فروپاشی اقتصادی» و «خلاف فرامین رهبری» عنوان کرده‌اند.

لایحه الحاق ایران به کنوانسیون بین‌المللی مقابله با تامین مالی تروریسم پس از دو ماه مسکوت ماندن، در دستور کار جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی قرار دارد.

این لایحه یکی از لوایحی است که ایران برای در امان ماندن از قرار گرفتن در فهرست سیاه کارگروه ویژه اقدام مالی (FATF) باید آن را تصویب کند.

گروهی از نمایندگان اغلب اصول‌گرای مجلس، با پیوستن ایران به FATF مخالف‌اند و آن را خلاف منافع ملی می‌دانند.

احمد نبویان، یکی از نمایندگان مخالف FATF گفته است: «اگر برجام اقتصاد ایران را نابود کرد، FATF امنیت ما را نابود خواهد کرد.»

 

جلسه غیرعلنی مجلس برای بررسی اوضاع ارزی

در شرایطی که مخالفان لایحه الحاق ایران به کنوانسیون بین‌المللی مقابله با تامین مالی تروریسم مقابل مجلس دست به تجمع زده بودند، یک جلسه غیرعلنی برای بررسی اوضاع اقتصادی، با حضور نمایندگان دولت در ساختمان بهارستان برگزار شد.

بهروز نعمتی، عضو هیات‌رئيسه مجلس گفت که در این جلسه، پیرامون «اقدامات پنج‌گانه بانک مرکزی برای تعدیل قیمت ارز» صحبت شده است.

او توضیحی درباره اقدام‌های پنج‌گانه بانک مرکزی نداده، ولی گفته است که فکر می‌کند این اقدام‌ها «‌اثربخش» باشد.

در همین حال، محمود واعظی، رئیس‌ دفتر حسن روحانی نیز وعده داده است که دولت درپی پایین‌آوردن قیمت ارز است. او با بیان اینکه قیمت ارز قطعا پایین می‌آید، به مردم توصیه کرد به اندازه نیاز خود کالا بخرند، زیرا اجناس مورد نیاز به اندازه کافی تهیه شده است.

 

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More