شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

نیروی انتظامی وقوع چهارمین قتل ناموسی طی کمتر از یک ماه را تایید کرد؛سلاخی خواهر به دست برادر در آبادان

محسن تقی‌زاده، فرمانده نیروی انتظامی آبادان، دومین مورد قتل‌های ناموسی در آبادان طی هفته جاری و چهارمین مورد در کشور طی خرداد ماه را تایید کرد و گفت مردی که خواهرش را با ضربات چاقو به قتل رسانده بود، پس از دستگیری و اقرار به قتل، تحویل مقام‌های قضایی شده است.

تقی‌زاده گفت که فرد بازداشت شده پنج روز قبل خواهرش را شبانه و با ضربات چاقو در یکی از محلات آبادان به قتل رسانده بود.

فرمانده نیروی انتظامی آبادان،  گفت که ساعت ۲۳ شامگاه ۲۵ خردادماه، در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع یک فقره قتل در یکی از مناطق شهرستان آبادان، بلافاصله اکیپی از ماموران پلیس به محل اعزام شدند و با حضور ماموران پلیس مشخص شد که زنی به وسیله چاقو به قتل رسیده است.

تقی‌‎زاده گفت که ماموران پلیس با بررسی دقیق محل و به کارگیری روش‌های نوین کشف جرم، قاتل را که برادر مقتول بود در صحنه قتل دستگیر کردند.

فرمانده نیروی انتظامی آبادان با اشاره به کشف آلت قتاله گفت که برادر این زن پس از بازداشت و در جریان بازجویی از سوی پلیس، به قتل ارتکابی اعتراف و انگیزه خود را اختلافات خانوادگی عنوان کرد.

قتل این زن جوان در آبادان که نام و مشخصات او به طور رسمی اعلام نشده، با پنج روز تاخیر از سوی فرمانده نیروی انتظامی آبادان تایید شده است درحالی که این زن شامگاه ۲۵ خرداد ماه به قتل رسیده است.

پیشتر پایگاه‌ خبری رکنا در گزارشی از کشته شدن یک زن در آبادان به دست برادرش، نوشته بود که برادر این زن خواهرش را به اتهام «رابطه نامشروع و خیانت به شوهرش کشته و ده‌ها بار کارد سلاخی را به سینه و گردن خواهرش فرو برده تا از مرگ او مطمئن شود».

بنا بر ادعای این وب‌سایت، قربانی در فروردین ماه به اتهام «‌رابطه نامشروع» زندانی و پس از دو ماه آزاد شده بود و پس از آزادی به دست برادرش کشته شد. رکنا هویت این زن را اعلام نکرد اما نوشت که مقتول سه‌ فرزند دارد.

 این درحالی است که همزمان با قتل این زن جوان به دست برادرش در آبادان، در شامگاه یک‌شنبه ۲۵ خرداد در این شهر، فاطمه برحی ۱۹ ساله نیز با ضربات چاقوی حبیب برحی، همسر و پسر عمویش، کشته شد.

قتل یک زن جوان به دست برادرش در آبادان، چهارمین مورد از «قتل‌های ناموسی» است که از ابتدای خرداد ماه و طی کمتر از چهار هفته رسانه‌ای شده است.

ابتدا رومینا اشرفی ۱۴ ساله روز جمعه اول خردادماه در روستای «سفیدسنگان لمیر» از بخش حویق شهرستان تالش در استان گیلان با داس و به دست پدرش کشته شد.

پس از آن دو زن از جمله فاطمه برحی ۱۹ ساله در آبادان به دست برادر و همسرشان کشته شدند و ریحانه عامری ۲۲ ساله نیز چهارمین قربانی قتل‌های ناموسی بود که در شهر کرمان و به دست پدرش در شامگاه دوشنبه ۲۶ خرداد کشته شد.

شمار دقیق قتل‌هایی که در ایران به عنوان «قتل‌های ناموسی» شهرت دارند از سوی مقام‌ها و نهادهای رسمی اعلام نمی‌شود اما خبرگزاری ایسنا در آذر ماه سال۹۸ طی گزارشی به استناد تحقیقات دانشگاهی نوشت که «بین ۳۷۵ تا ۴۵۰ مورد قتل ناموسی سالانه» در ایران رخ می‌دهد.

بنابر این گزارش «قتل‌های ناموسی» حدود ۲۰ درصد از کل قتل‌ها و ۵۰ درصد از قتل‌های خانوادگی در ایران را تشکیل می‌دهد.

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More