شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

واکنش مجلس به فیلم منتشرشده از نماینده سراوان

مسعود پزشکیان، رییس هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس، و فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی، قرار است در مورد ویدیوی منتشرشده از نماینده سراوان در رسانه‌های اجتماعی و رفتار او گزارش دهند.

روز دوشنبه ۲۶ آذر، کلیپی از درگیری محمد باسط درازهی، نماینده سراوان، با یک کارمند اداره گمرک منتشر شد. درازهی در این کلیپ با کارمند گمرک مشاجره لفظی می‌کند و به او دشنام می‌دهد.

بهروز نعمتی، سخنگوی هیات رییسه مجلس، از بررسی این فیلم در غیرعلنی مجلس در روز سه‌شنبه ۲۷ آذرماه خبر داد و گفت فیلم مذکور «تقطیع و مونتاژ» شده است.

او افزود نماینده سراوان در این جلسه گفته است که ۴۵ دقیقه جلوی در گمرک بوده و «ناسزاهایی به او دادند و عصبانی‌اش کردند».

بنا به گفته نعمتی، وزیر اقتصاد در این جلسه غیرعلنی درباره این اتفاق عذرخواهی کرد و همچنین قرار شد همراه پزشکیان مساله را بررسی و گزارش نهایی را تا ۲۸ آذرماه به مجلس ارائه کند.

درازهی پس از انتشار این کلیپ، ویدیویی در توضیح آن منتشر کرد و انتشار کلیپ مذکور را به «افراد مغرض» نسبت داد و گفت تهیه آن «با استفاده از ترفندهای کامییوتری، تحریف، برش و همگام‌سازی کلمات» صورت گرفته است و مساله از سوی «مقامات ذی‌صلاح در حال پیگیری است».

 

او همچنین گفت کارمندی که در فیلم مشخص است «با ادبیات بسیار سخیف و بیان دشنام از ملاقات بنده با رییس گمرک ممانعت کرد که در نهایت درگیری پیش آمد و بنده را با بی‌احترامی از اداره بیرون انداختند».

انتشار این فیلم در رسانه‌های اجتماعی با واکنش‌های منفی کاربران روبه‌رو شده است.

این نخستین بار نیست که یک نماینده مجلس با افراد عادی درگیر می‌شود. نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه در سال ۱۳۹۵با خبرنگار روزنامه ایران در راهروی مجلس درگیر شد و او را مورد ضرب‌وشتم قرار داد.

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More