شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

گزارش اطلاعاتی آلمان از افزایش حضور حامیان جمهوری اسلامی و حماس در برلین

 

 

روزنامه جروزالم‌پست نوشته بر اساس تازه‌ترین گزارش آژانس اطلاعاتی برلین در آلمان، حضور حامیان حماس، جمهوری اسلامی و اخوان‌المسلمین در این ایالت طی سال ۲۰۲۰ میلادی افزایش یافته است.

جروزالم‌پست به جزییات این گزارش ۱۳۶ صفحه‌ای که ۱۳ بار نام ایران در آن تکرار شده، اشاره کرده که بر اساس آن فعالان مجازی ایرانی به دنبال دسترسی به اطلاعات محافظت‌شده آلمان هستند. 

آژانس ایالتی حفاظت از قانون اساسی در برلین که این گزارش را تهیه کرده نوشته که «افراد وفادار به جمهوری اسلامی» در برلین افزایش یافته‌اند و آمار آن‌ها از ۴۰ نفر در سال ۲۰۱۹ میلادی به ۵۰ نفر در سال گذشته رسیده است.

این گزارش خاطر نشان کرده که رژیم ایران به همراه روسیه و چین در جاسوسی سایبری علیه این کشور هم فعال‌اند.

در قسمتی از گزارش آمده: «فعالان سایبری ایرانی در تلاشند تا به اطلاعات محافظت‌شده در آلمان دسترسی پیدا کنند. اخیرا یک کارزار عمده حملات سایبری کشف شد که در آن کارمندان شرکت‌های آلمانی پیشنهادات جعلی شغلی را از طریق ایمیل‌های فیشینگ دریافت می‌کردند.»

گزارش اطلاعاتی درباره حمله سایبری ایران گفته است: «یکی از دلایل افزایش عملیات سایبری ایران در آلمان احتمالا تنش‌های سیاسی در منطقه خلیج فارس است.»

گزارش افزوده که «ایران منافعی اساسی در به دست آوردن اطلاعات سیاسی و اقتصادی» و «دور زدن تحریم‌های موجود» علیه تهران دارد.

 

افزایش حضور حماس، حزب‌الله و اخوان‌المسلمین

این آمار افزایش حضور در برلین برای حامیان حماس از عدد ۷۰ به ۸۰ نفر در سال ۲۰۲۰ میلادی رسیده است. آمریکا و اروپا گروه حماس را که بر نوار غزه حاکم است و در حال حاضر در درگیری نظامی با اسرائیل به سر می‌برد، سازمان تروریستی طبقه‌بندی کرده‌اند.

در بخش دیگری از این گزارش آمده حزب‌الله که تحت حمایت ایران است طی سال ۲۰۲۰ میلادی ۲۵۰ عضو در برلین داشت. وزارت کشور آلمان تمام فعالیت‌های حزب‌الله را در این کشور ممنوع کرده و آن را سازمانی تروریستی می‌شناسد. 

تعداد حامیان اخوان‌المسلمین در این ایالت آلمان در فاصله همین سال‌ها از ۱۰۰ نفر به ۱۵۰ نفر رسیده است.

آژانس حمایت از قانون اساسی برلین تهدیدهای جدی علیه نظم دموکراتیک برلین را مستند می‌کند.

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More