شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

مایکل فلین اتهام «دروغ گفتن به اف‌بی‌آی» را پذیرفت

 

مایکل فلین، مشاور پیشین امنیت ملی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا روز جمعه ۱۰آذر، رسما پذیرفت که به ماموران پلیس فدرال آمریکا دروغ گفته است.

به گزارش خبرگزاری رویترزِ، مایکل فلین در بیانیه‌ای اعلام کرد که با رابرت مولر، بارزس ویژه همکاری می‌کند و به‌خاطر خانواده‌اش و کشورش این اتهام را می‌پذیرد.

مشاور پیشین امنیت ملی دونالد ترامپ که خود را تسلیم پلیس فدرال آمریکا کرده است، همچنین پذیرفته که در مورد اتهامات مطرح شده علیه وی از جمله تحقیقات درباره ادعاهای دخالت روسیه همکاری کند.

رسانه‌های آمریکایی می‌گویند او همچنین حاضر است علیه دونالد ترامپ شهادت دهد و بگوید او زمانی که کاندیدای انتخابات بود به او گفته بود با روس‌ها ارتباط برقرار کند.

کاخ سفید گفته است پذیرش دروغگویی و اتهام وارده از سوی مایکل فلین فرد دیگری را درگیر نمی‌کند و به خود او مربوط است.

مایکل فلین به‌دلیل ارائه اطلاعات ناقص در مورد روابط خود و مقام‌های دولت روسیه، سه هفته پس از آغاز به‌کار، ناگزیر به استعفا شد. او متهم است که در فاصله بین دوره انتقالی دولت ترامپ با دولت گذشته، تماس‌های متعددی با سفیر روسیه در آمریکا داشته و به مایک پنس، معاون رئیس جمهوری اطلاعات «ناقصی» در خصوص محتوای این تماس‌ها ارائه کرده است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهورآمریکا، جیمز کومی، رئیس پیشین اف‌بی‌آی را به‌دلیل‌ آنچه که درخواست وی از جیمز کومی برای پایان دادن به تحقیقات درباره مایکل فلین، خوانده شد، عزل کرد. 
رابرت مولر، رئیس پیشین اف‌بی‌آی و  دادستان ویژه تحقیقات مربوط به دخالت احتمالی روسیه در انتخابات آمریکاست. وی مأمور رسیدگی به این اتهام است که آیا فعالان کارزارهای انتخاباتی دونالد ترامپ در سال گذشته با افراد یا نهادهای دولتی روسیه همکاری داشتند یا خیر. وزارت دادگستری آمریکا هدف از انتصاب دادستان ویژه را اطمینان مردم آمریکا نسبت به نتیجه تحقیقات در این زمینه اعلام کرده است.

پیشتر مایکل فلین به درخواست کمیته اطلاعاتی سنا درباره اتهام تماس‌هایش با مقامات روس در جریان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، جواب رد داده بود.

 

 

تازه چه خبر؟
گزارش‌های رسانه‌ای از مرگ شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در زندان تهران بزرگ خبر می‌دهند. منابع نزدیک به خانواده شاهین ناصری در گفت‌وگو با...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More