شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

دیدگاه

عضو تحریریه ایرن اینترنشنال
جهان

تاریخ حضور یهودیان در خاورمیانه تاریخی دراز و پرفراز و نشیب است. قوم یهود ریشه در سرزمین اسرائیل دارد که بخشی از خاورمیانه است و پس از تبعید از اورشلیم نیز، در سراسر خاورمیانه و شمال آفریقا، از مغرب تا عراق و ایران پراکنده شد.

در پی گسترش اسلام در خاورمیانه و شمال...

عضو تحریریه ایران اینترنشنال
ورزش

عجیب، تماشایی، هیجان‌انگیز، باورنکردنی. اسمش را هر چه می‌خواهید بگذارید.  

فینال رقابت‌های تنیس آزاد آمریکا در بیستمین سالگرد حملات یازده سپتامبر داستانی از آب در آمد که در تاریخ ماندگار خواهد شد.  

مسابقه دو نوجوانی که در زمان حملات یازده سپتامبر ۲۰۰۱...

افغانستان اینترنشنال
افغانستان

طالبان که حالا تقریبا کل افغانستان را در تصرف خود دارند، با آزمونی مواجه‌اند که دولت‌های افغانستان و حامیان بین‌المللی آن‌ها در بیست سال گذشته ناکام ماندند: مقبولیت در اذهان عمومی. 

آنچه چالش این آزمون را برای طالبان حتی دشوارتر می‌سازد این واقعیت...

عضو تحریریه ایران اینترنشنال
ايران

انتخاب یکی از فرماندهان ارشد و سرشناس سپاه برای وزارت کشور. سرتیپ احمد وحیدی، ۶۳ ساله و با سابقه عضویت ۴۲ ساله در سپاه پاسداران.  در ۱۲ سال اخیر که دوره اعتراضات گسترده مردمی علیه جمهوری اسلامی بوده است سه وزیر از چهار وزیر کشورمنصوب شده،  از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران، نهاد اصلی...

عضو تحریریه ایران اینترنشنال
ورزش

رقابت‌های تنیس آزاد ویمبلدون با قهرمانی اشلی بارتی در قسمت زنان و نواک جوکوویچ در بخش مردان به پایان رسید. قدیمی‌ترین گرند اسلم جهان که برای نخستین بار سال ۱۸۷۷ در منطقه ویمبلدون در جنوب غربی لندن برگزار شد. 

جوکوویچ با غلبه بر متئو برتینی ایتالیایی در فینالی که برای...

روزنامه نگار
جهان
ورزش

 

یورو ۲۰۲۰ همانطور که از نامش پیداست قرار بود سال گذشته برگزار شود. همه گیری جهانی ویروس کرونا این بازی ها را یک سال به تعویق انداخت. تابستان داغ ۲۰۲۱ اما میزبان مسابقاتی شد که نه تنها کام عاشقان فوتبال را شیرین کرد، شور و امید را هم به جامعه بازگرداند. حضور تماشاگران...

ایران‌ اینترنشنال
افغانستان

 

نبرد بین دولت و طالبان داغ است و در بیشتر نقاط، نیروهای امنیتی افغان با امکانات موجود در برابر این گروه می‌جنگند. برخی گزارش‌ها در شماری از ولسوالی‌ها/ شهرستان‌ها اما بیانگر آن است که پادرمیانی بزرگان قوم موجب شده نیروهای امنیتی به نوعی ترغیب و تشویق شوند تا...

مرتضی کاظمیان
ایران اینترنشنال
ايرانسیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری با اعلام نتایج نهایی، به پایان رسید؛ انتخاباتی بی‌سابقه در تاریخ جمهوری اسلامی که پیامدها و نتایج آن پرشمار است. در زیر تنها به هفت نکته مهم در پیوند با انتخابات ۱۴۰۰ اشاره شده است.

یک؛ وزارت کشور میزان مشارکت در انتخابات را ۴۸.۸ درصد اعلام کرده...

روزنامه نگار
ورزش

 

هیجان فوتبال به قاره سبز بازگشته است؛ ۲۴ تیم ملی در ۱۱ شهر مختلف دنیا. یورو ۲۰۲۰ پس از وقفه‌ای یک ساله به دلیل همه‌گیری کرونا از روز ۲۱ خرداد آغاز شد.

رقابت نفس‌گیر بر سر قهرمانی در مستطیل سبز رنگ اما رقابت‌های دیگری را هم به دنبال داشته...

ایران‌ اینترنشنال
افغانستان

 

 

درحالیکه نیروهای خارجی برنامه خروج آخرین گروه از سربازان خود را در ماه مه از افغانستان آغاز کردند، طالبان هم حملات خود در نقاط مختلف افغانستان را شدت بخشید. این گروه مناطق تحت کنترل خود را در یک ماه اخیر به طور چشمگیری افزایش...

دیدگاه