شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

ابراز امیدواری سخنگوی دولت برای «رفع حصر» تا نوروز

 

سخنگوی دولت گفته است که دولت حسن روحانی در تلاش است که برای برقراری حفظ وحدت و صمیمیت ملی، تا پایان سال جاری، حصر میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی، پایان پذیرد.

محمدباقر نوبخت روز هشتم اسفندماه در نشست خبری خود با اشاره به درگذشت مادر «زهرا رهنورد»، همسر میرحسین موسوی گفت :« آرزوی ما این است که بخاطر اتفاقی که برای خانواده این عزیزان پیش آمده، حصر هرچه زودتر برطرف شود».

نوبخت در میان گفته‌های خود همچنین به نامه احمدی نژاد به رهبر ایران اشاره کرد و گفت که زمان، همه چیز را حل خواهد و آرزو می کنم آن دسته از کسانی که کج‌روی کرده واقداماتی نیز انجام می‌دهند و خودشان و نظام را به دردسر می اندازند، هم منافع ملی را تشخیص دهند.  

همزمان با تاکید سخنگوی دولت مبنی بر رفع حصر، محمدرضا عارف، نماینده اصلاح طلب نیز در گفت‌وگویی با خبرگزاری ایسنا به تلاش‌های صورت گرفته از سوی مجتبی ذوالنور، نماینده مردم قم درخصوص رفع حصر اشاره کرد. به گفته عارف در میان نمایندگان مجلس، ذوالنور از کسانی است که تلاش می‌کند مسئله حصر هرچه زودتر حل شود.

۱۷ مردادماه کمیته‌ای با عنوان «کمیته حصر»، با دستور محمدرضا عارف رئیس فراکسیون امید در مجلس شورای اسلامی، به‌منظور پی‌گیری مطالبه‌ رفع حصر تشکیل شد. این کمیته درپی بستری‌شدن مهدی کروبی در بیمارستان، افزایش نگرانی‌ها درمورد شرایط جسمانی محصوران و تشدید درخواست‌ها برای رفع حصر،‌ تشکیل شد و اعضای آن، تاکنون دیدارهایی با مقامات کشور داشته‌اند.

حسن روحانی در نخستین نشست خبری‌اش بعد از پیروزی در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران، رفع حصر از را به حقوق شهروندی ربط داد و وعده داد که از حقوق شهروندی محصوران دفاع خواهد کرد.

میرحسین موسوی و مهدی کروبی و زهرا رهنورد، به‌دنبال اعتراض به نتیجه انتخابات مناقشه برانگیز سال ۸۸، از بهمن سال ۸۹ تاکنون بدون محاکمه در حصر خانگی به سر می‌برند.

تازه چه خبر؟
گزارش‌های رسانه‌ای از مرگ شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در زندان تهران بزرگ خبر می‌دهند. منابع نزدیک به خانواده شاهین ناصری در گفت‌وگو با...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More