شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

برگزاری مراسم تنفیذ حکم ریاست‌جمهوری دوره‌ی دوازدهم

 

مراسم تنفید حکم ریاست‌جمهوری حسن روحانی، ازسوی آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، ساعت ۱۰:۳۰ صبح روز پنج‌شنبه، ۱۲ مردادماه، در «حسینیه‌ی امام‌خمینی» آغاز شد.

مراسم تنفیذ حسن روحانی

 

در این مراسم، صادق آملی‌‌لایجانی، رئیس قوه‌ی قضائیه، علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، احمد جنتی، رئیس مجلس خبرگان رهبری و دبیر شورای نگهبان، وزرای دولت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اعضای شورای نگهبان، مسؤولان قوه‌ی قضائیه، فرماندهان ارشد نظامی و انتظامی و شخصیت‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی کشور و همچنین، سفرا و نمایندگان تعدادی از کشورهای خارجی حضور دارند.

فریده و زهرا مصطفوی و حسن خمینی، دختران و نوه‌ی آیت‌الله خمینی، محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهوری پیشین، محمدباقر قالیباف، شهردار تهران و ابراهیم رئیسی، تولیت آستان قدس رضوی و از نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری دوره‌ی دوازدهم، از دیگر حاضران در مراسم تنفیذ حسن روحانی بودند.

محمود احمدی‌نژاد و ابراهیم رئیسی در مراسم تنفیذ حسن روحانی

 

دو نفر از پسران آیت‌الله خامنه‌ای (مجتبی و میثم) نیز در این مراسم حاضر بودند.

دو پسر آیت‌الله علی خامنه‌ای در مراسم تنفیذ حسن روحانی

 

میثم مطیعی، مداحی که به‌خاطر خواندن شعری در انتقاد از برجام و مواضع دولت حسن روحانی در مراسم قبل از نماز عید فطر سال ۱۳۹۶، خبرساز شده بود، حضورش در مراسم تنفیذ حسن روحانی، توجه بسیاری را جلب کرده و در شبکه‌های اجتماعی، موضوع بحث قرار گرفته است.

میثم مطیعی در مراسم تنفیذ حسن روحانی  

 

حسن روحانی در ۲۹ اردی‌بهشت‌ماه ۹۶، در دوازدهمین دوره‌ی انتخابات ریاست‌جمهوری موفق به کسب رأی اکثریت مردم، برای تصدی ریاست قوه‌ی مجریه شد.

مراسم با پخش سرود جمهوری اسلامی ایران و قرائت قرآن آغاز شد و پس از آن، عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور دولت یازدهم، گزارشی از روند انتخابات ریاست‌جمهوری دوازدهم ارائه کرد.

پس از آن، قرار است محمد محمدی گلپایگانی، رئیس دفتر رهبر جمهوری اسلامی، حکم تنفیذ آیت‌الله خامنه‌ای را برای ریاست‌جمهوری حسن روحانی، قرائت نماید.

پس از تنفیذ حکم رئیس‌جمهوری، ابتداحسن روحانی و سپس آیت‌الله علی خامنه‌ای، سخنرانی خواهند کرد.

 

  • متن حکم تنفیذ حسن روحانی

متن حکم تنفیذ ریاست‌جمهوری دوازدهمین رئیس‌جمهوری اسلمی ایران که توسط محمد محمدی گلپایگانی، رئیس دفتر آیت‌الله علی خامنه‌ای، قرائت شد: 

متن حکم تنفید حسن روحانی

 

تازه چه خبر؟
گزارش‌های رسانه‌ای از مرگ شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در زندان تهران بزرگ خبر می‌دهند. منابع نزدیک به خانواده شاهین ناصری در گفت‌وگو با...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More