شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

اعتراضات مال‌باختگان بورس مقابل مجلس: از بس دروغ شنیدیم، ما دیگه رای نمی‌دیم

 

ده‌ها نفر از سهام‌داران مال‌باخته بورس با تجمع مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی در تهران شعارهایی از قبیل «از بس دروغ شنیدیم، ما دیگه رای نمی‌دیم» و «یا حجت‌ابن الحسن، ریشه ظلم را بکن» سردادند.

بر اساس ویدیوهای منتشرشده، روز دوشنبه ۳۰ فروردین‌ماه سهام‌داران متضرر که طی هفته‌های گذشته نیز بارها دست به اعتراض مقابل ساختمان بورس زده بودند، این بار با تشکیل تجمعی بزرگ‌تر مقابل مجلس علیه مقام‌های جمهوری اسلامی شعار دادند.

معترضان شعارهایی از جمله «بورس ما بورس ما، کوره پول‌سوز ما»، «مجلس پر ادعا، کجا رفت پول ما»، «یا حجت‌ابن‌الحسن، ریشه ظلم را بکن»، «ننگ ما ننگ ما، دولت الدنگ ما» و «دروغگو، دروغگو» سر دادند.

همچنین این معترضان بنرهایی در دست داشتند که در آن تصویر ابراهیم رئیسی، ‌رئیس قوه قضاییه، به چشم می‌خورد که به سکوت او «بعد از چندین ماه غارت مردم» و نشنیدن «صدای مردم» اعتراض شده است.

در بنرهایی دیگر تصاویر وزیر اقتصاد و رییس کمیسیون اقتصادی مجلس دیده می‌شود که جملاتی در زمینه «صعودی شدن دوباره بورس» و «توزیع ثروت» از طریق عرضه سهام گفته بودند.

مال‌باختگان بورس از سال گذشته و پس از سرمایه‌گذاری در این بازار با توصیه مقام‌های ارشد جمهوری اسلامی از جمله علی خامنه‌ای و حسن روحانی، با سقوط شاخص‌ها دارایی و سرمایه خود را از دست دادند. 

آن‌ها در ماه‌های پایانی سال گذشته هم تجمع‌های اعتراضی در مقابل سازمان بورس و اوراق بهادار برگزار کردند.

پس از تشدید اعتراضات در دی‌ماه حسن قالیباف اصل با انتشار نامه‌ای خطاب به وزیر اقتصاد ضمن انتقاد از «فراهم نشدن شرایط اعلامی» و «اقدامات سیاسی» از ریاست سازمان بورس و اوراق بهادار کناره‌گیری کرده بود.

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More