شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

علی لاریجانی:۲۰۰ میلیون یورو به بودجه دو ماه پایانی سال نیروی قدس سپاه پاسداران افزوده شد

علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی، از اختصاص ۲۰۰ میلیون یورو علاوه بر بودجه‌های مصوب قبلی به نیروی قدس، شاخه برون مرزی سپاه پاسداران، برای دو ماه پایانی سال‌جاری خبر داد.

نیروی قدس، شاخه برون مرزی سپاه پاسداران است که قاسم سلیمانی با حکم علی خامنه‌ای فرماندهی آن را از حدود ۲۳ سال قبل تا بامداد جمعه سیزدهم دی ماه که در نزدیکی فرودگاه بغداد هدف قرار گرفته شد، بر عهده داشت. فرمانده این نیرو اکنون اسماعیل قاآنی است که سال‌ها معاون سلیمانی بود.

لاریجانی طی سخنانی در مجلس شورای اسلامی گفت که با اصلاح طرح اقدام متقابل در برابر آمریکا «فقط برای ۲ ماه آخر سال ۲۰۰ میلیون یورو از صندوق توسعه ملی برای حمایت از نیروی قدس سپاه پاسداران که مسئولیت مقاومت در منطقه را برعهده دارد، اختصاص می‌دهیم.»

رییس مجلس گفت با بیان اینکه آمریکایی‌ها «تصور کردند قاسم سلیمانی عنصر اصلی مساله مقاومت در منطقه است» و به همین دلیل بود که «ترامپ اعلام کرد باید زودتر او را حذف می کردیم تا مقاومت منطقه آسیب ببیند اما باید بدانند که مردم ایران پشتیبان مقاومت منطقه هستند.»

لاریجانی همچنین گفت که پس از هدف قرار دادن سلیمانی که «ترامپ آن را پذیرفته و پنتاگون هم رسما مسئولیت عملیات را برعهده گرفته است، کلیه اعضا پنتاگون و شرکت‌ها و موسسات وابسته و فرماندهان و آمران و عاملان» کشته شدن سلیمانی را «جزء نیروهای تروریسم محسوب خواهیم کرد.»

افزایش ۲۰۰ میلیون یورویی بودجه نیروی قدس، شاخه برون مرزی سپاه پاسداران، با الحاق یک ماده به «قانون اقدام متقابل در برابر اعلام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان سازمان تروریستی توسط ایالات متحده آمریکا» انجام می‌شود که نمایندگان روز سه‌شنبه هفدهم دی این افزایش بودجه  را با ۲۲۹ رای موافق، ۳ رای مخالف و ۲ رای ممتنع از مجموع ۲۲۵ نماینده حاضر، تصویب کردند.

در ماده الحاقی به این قانون آمده است که «دولت موظف است جهت تقویت بنیه دفاعی نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مبلغ ۲۰۰ میلیون یورو  از طریق صندوق توسعه ملی در اختیار این نیرو قرار دهد.»

علی لاریجانی رییس مجلس در جریان بررسی این ماده الحاقی گفت: «برای تخصیص اعتبار از صندوق توسعه ملی جهت تقویت بنیه نیروی قدس سپاه پاسداران، اذن رهبر جمهوری اسلامی گرفته شده و قرار است که این اعتبار از قانون بودجه سال ۹۸ تخصیص یابد.»

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More