شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

کاظم غریب‌آبادی:‌ تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه ایران غیرقابل قبول است

 

کاظم غریب‌آبادی، نماینده و سفیر دائم ایران در سازمان‌های بین‌المللی در وین، تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا علیه وزارت اطلاعات ایران و دو تن از کارکنان آن را غیرقابل قبول و انحراف از مسئولیت اتحادیه اروپا دانست.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، غریب‌آبادی در پیامی در توئیتر خود (که صفحه‌ توییتر او خصوصی است و برای مشاهده توئیت‌ها باید درخواست داد)، نوشته: «در حالی که اروپا بهشت امنی برای میزبانی از گروهک تروریستی منافقین و سایر تروریست‌هایی که هزاران شهروند غیرنظامی ایرانی را ترور کرده‌اند، شده است، اتحادیه اروپا ایران را به باد انتقاد گرفته و ایرانیان را تحریم می‌کند.»

به گفته غریب‌آبادی، مقامات وزارت امور خارجه ایران، ادعاهای مطرح‌ شده علیه این کشور در خاک اروپا را رد کرده و آن‌ها را ناشی از تلاش سرویس اطلاعاتی اسرائیل برای لطمه به روابط تهران و بروکسل بعد از خروج آمریکا از برجام دانسته بودند.

حمید بعیدی‌نژاد، سفیر ایران در بریتانیا نیز با انتشار پیامی در صفحه توئیتر خود نوشت: «متاسفانه کشورهای اروپایی علاوه بر منافقین، مأمن و پناهگاه نمایندگان گروه‌های تروریستی و تجزیه‌طلب جدیدی شده‌اند که آشکارا به‌دنبال تلاش برای تجزیه ایران هستند.»

 

 

 

 

رسانه‌های داخلی ایران به نقل از یک مقام آگاه دیپلماتیک ایران خبر دادند: «با توجه به حمایت کشورهای اروپایی از گروه‌‌های شناخته ‌شده تروریستی، جمهوری اسلامی ایران در حال تجدیدنظر در همکاری اطلاعاتی و امنیتی خود با این کشورهاست و به‌ زودی تصمیمات مهمی در این زمینه اتخاذ خواهد شد.»

این مقام آگاه به خبرنگاران گفت: در پی اقدام اتحادیه اروپا در تحریم یک‌ نهاد و دو فرد ایرانی روز ۱۹ دی‌ماه ۱۳۹۷ شش نفر از سفرا و کارداران اروپایی با حضور در وزارت امور خارجه سعی داشتند مواضع اتحادیه را توجیه کنند، اما به علت غیرقابل‌ پذیرش بودن اظهارات آن‌ها و استفاده از ادبیات نامناسب، در کمتر از ده دقیقه به ملاقات خاتمه داده‌ شده است.»

وی همچنین افزود: به دلیل حمایت کشورهای اروپایی از گروه‌های شناخته‌ شده و ادامه پناه دادن به آنها، ایران در حال ارزیابی و تجدیدنظر در همکاری‌های اطلاعاتی، امنیتی و انتظامی خود با کشورهای اروپایی است و به ‌زودی تصمیماتی در این خصوص گرفته خواهد شد.

 

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More