شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

جمهوری‌خواهان: سخنان بایدن در سازمان ملل باعث تضعیف جایگاه آمریکا و نادیده گرفتن تهدیدها می‌شود

چهره‌های جمهوری‌خواه در ایالات‌متحده با انتقاد از سخنان جو بایدن، رییس‌جمهوری آمریکا، در مجمع عمومی سازمان ملل، مواضع او را باعث تضعیف جایگاه آمریکا و نادیده گرفتن تهدیدهای موجود علیه این کشور دانستند.

نیکی هیلی، سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل، ضمن انتقاد از سخنرانی جو بایدن در سازمان ملل گفت که بایدن «واقعیت و جدیت دشمنان و تهدیدها علیه ایالات متحده» همچون چین، روسیه، ایران، کره شمالی، ونزوئلا، افغانستان و تروریسم را نادیده گرفت.

هیلی در مصاحبه با فاکس نیوز با اشاره به اینکه در زمان دولت دونالد ترامپ، جهان موضع آمریکا را می‌شناخت و دشمنان و متحدان ایالات متحده مشخص بودند گفت: این در حالی است که در زمان جو بایدن «دوستانمان به ما اعتماد ندارند و دشمنانمان شاد هستند.»

مایک پمپئو، وزیر خارجه پیشین آمریکا، نیز در واکنش به سخنرانی جو بایدن در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: «بایدن بار دیگر ضعف را در صحنه جهانی به نمایش گذاشت.»

پمپئو با اشاره به اینکه بایدن در سخنان خود تاکید کرده بود که جهان به رهبری قدرتمند آمریکا نیاز دارد گفت: «متاسفانه در هیچ‌ جای حرف‌های بایدن نشانه‌ای از چنین قدرت رهبری نبود.»

از سوی دیگر، پاریس دنارد، سخنگوی حزب جمهوری خواه، در یک مصاحبه تلویزیونی گفت که اظهارات جو بایدن در سازمان ملل با واقعیت همخوانی نداشت.

دنارد افزود: بایدن درباره مقابله با کرونا صحبت کرد، اما تریبون سازمان ملل درباره مسئولیت چین در آغاز این همه‌گیری چیزی نگفت.

او با اشاره به بحران به وجود آمده در افغانستان در اثر نحوه خروج نیروهای آمریکایی از این کشور تاکید کرد که جمهوری‌خواهان دولت بایدن را در این مورد پاسخگو خواهند کرد.

بایدن روز سه‌شنبه در اولین سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد بار دیگر از خروج نیروهای کشورش از افغانستان دفاع کرد و با تاکید بر دیپلماسی و چندجانبه‌گرایی در همه عرصه‌ها، از اراده مصمم آمریکا در زمینه جلوگیری ایران از دستیابی به سلاح اتمی سخن گفت.

بایدن همچنین در اشاره کوتاهی به پرونده هسته‌ای ایران گفت: «آمریکا همچنان متعهد به حق جلوگیری ایران از دستیابی به سلاح اتمی است.»

 

 

تازه چه خبر؟
منصور پوریان رییس شورای تامین دام کشور با اشاره به شرایط اقتصادی ایران و گرانی گوشت، اعلام کرد مردم «مصرف گوشت گوسفندی را تقریبا حذف کرده‌اند و حتی...More
هشت ماه پس از أغاز واکسیناسیون در ایران، وزارت بهداشت در دستورالعملی به مراکز واکسیناسیون، از مسئولان تزریق واکسن خواسته نسبت به صحت نوع واکسن تزریقی...More
محمد اسلامی، معاون ابراهیم رییسی و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفت این کشور اصرار آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای نصب دوربین در مکان‌های صدمه‌دیده...More
مسعود شفیعی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران با هشدار نسبت به سرعت افزایش جمعیت در شهرهای حاشیه تهران اعلام کرد: «در برخی از شهرهای...More
بر اساس نتایج تازه‌ترین نظرسنجی مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) ۱۴/۲ درصد از شهروندان ایرانی بالای ۱۸ سال «اصلا تمایلی به زدن واکسن کرونا...More